Czech Fashion Week 2018

08.07.2018

Dnes bych chtěl být velmi stručný, aby ti neujebaly kotlety...

Takže se rychle usaď, otoč ty repráky na sebe, zavři okna ať sousedi nepičujou, pusť si https://www.youtube.com/watch?v=eH4F1Tdb040 a vrhni se do čtení...

Zúčastnil jsem se prvního Fashion Weeku v Karlových Varech.

Nabil jsem a promazal telefon, k němu jsem přibalil power banku, zaklikoval si a upřímně... Čekal jsem spíš plno natáčení, focení, plno nenositelných modelů a celý jsem to bral jako "zúčastním se, nafotím se, budu mít materiál a hashtagy". Prostě klasickej, povrchní blogger nebo youtuber, co se tváří mile ale ve skutečnosti tě má uplně na lopatě a jde mu jen o tvůj lajk aby dostal další spolupráci s Deichmannem.

Naštěstí já tenhle pičus nejsem, takže jsem se rozhodl, velmi stručně a samozřejmě velmi upřímně převést atmosféru toho dne na vás všechny tak, aby tomu porozuměla i tvoje máma, která si ještě pořád myslí, že ten fialovej oblek ze svatby co si táta vzal na tvůj maturák, nebyl špatnej.

Bůh žehnej za to, jak tenhle den proběhl a já nemusím být za vocase tím, že budu hanlivě psát o akci, na kterou jsem byl organizátory pozvaný. Bylo to sakra skvělý!

A nebudu ti tu psát o úchvatných kolekcích, střizích, látkách a popisovat ti program hodinu po hodině. Většinou mi mí čtenáři píšou, jak je moje blogy baví a nerad bych o tenhle status přišel. Takže pokud tě něco z toho zajímá, můžeš se podívat na https://www.czechfashionweek.eu, kde se tyhle formality dočteš. Ode mě, na sebe jen nech převést atmosféru a náladu, kterou jsem nasál.

Akce měla trvat nějakých osm hodin, to není málo a trochu jsem se toho bál! No na konci jsem si říkal... "Co? Konec? Už?"

Díky prostorům, kde se akce konala, jsem si připadal jak v Miláně. I když jsem už dlouho na dovolený nebyl, takže je moje fantazie ohledně dovolený dost utržená ze řetězu, notabene, když jsem v Miláně nikdy nebyl :-D , tak tohle mi můžeš věřit!

Grandhotel Pupp nám nabídl pompézní interiér a atmosférické přestávky, které jsme díky extrémnímu počasí mohli trávit venku. 

Představ si, jak sedíš v první řadě na přehlídce, historický prostory, hudba, plno zapálených fashion lidí, fotografové a co přestávka, to focení modelek hned vedle tebe přitom, co ty u stolečku sedíš se svým kámošem, popíjíš kafíčko se zdvyženým malíčkem, 68 stupňů ve stínu, okolí kolonády a butiky, ve kterých můžeš nakupovat jen přes výlohu. Miláno!

Celkem osm návrhářů v čele s Osmanym Laffitou, představilo asi dvě stě čtyřicet modelů, dvě stě čtyřicet nositelných modelů! Takže jsem se mohl inspirovat každou modelkou, co na molo přišla, a tím nemyslím jen erekci v kalhotách...

Organizátoři téhle akce se nesnaží zvát návrháře, kteří ti ukážou jen modely, navržené pro přehlídky. Ale návrháře, jejichž modely by sis klidně mohl(a) koupit a nosit, hned teď - pokud jsi zrovna zabral(a) výplatu. Tím mi celá akce přišla mnohem víc "real" (jak by v Praze řekli), a já jsem kurva "real"! Takže woow.

Další věc, kterou jsem během celé akce nasával, byla přítomnost mnoha kreativních lidí se smyslem pro detail a bláznivost. Když si uvědomíš, kolik představivosti a potenciálu v sobě lidi okolo tebe mají, kolik nápadů a výjimečnosti lítá v tu chvíli ve vzduchu, zapomeneš aspoň na moment na problémy a povinnosti všedních dnů.

Abych to shrnul... Czech Fashion Week bude stoprocentně zajímat i lidi, mimo módu. Pokud máš jen trochu rád(a) kulturní život, rád(a) poznáváš nové lidi, situace, příležitosti a inspiruješ se, tak zační ladit outfit na příští rok, protože tohle za to stojí! Minimálně pokud nemáš na dovolenou jako já, můžeš se tímhle přesunout na jedno odpoledne do Milána.

Vím, že jsem vám nepřinesl žádnou odbornou reportáž ani fakta, a že spoustu bloggerů a fashion influencerů mě za takovej blog "o módě" ukamenujou, ale to jsem prostě já, seru na to.

Nikdy jsem módu ani žádnou stylistiku nestudoval. Neřeším tak úplně trendy ani to, co by se mělo - oblíkám se a radím podle svých pocitů... Stejně tak píšu a nezačnu psát jinak, jen abych dostal další akreditace zadarmo.

Snažil jsem se jen pár řádky a pár fotkami přenést atmosféru, o které bych se tu mohl rozepsat na hodiny... Ale o které by se potom nikdo z vás nedočetl, protože by jste mě pár minutách zavřeli.

Lidi, bylo to senzační! Užil jsem si to jako malý dítě a věřím, že si to příští rok užije i spousta z vás - zvědavci, blázni, fashionkillas i ti, co pro ně móda není denní chleba. Tohle byla směs umění, zábavy, kultury a inspirace.

Hlavně nezapomeň, že vždycky záleží především na tom s kým tam jsi, než na tom kde jsi...

Boty Blažek, přešité kalhoty Zara, pásek Baťa, košile Blažek...